skarpa

a co by byłoby po drugie stronie tej skarpy ? Takie podniesienie technicznie jest wykonalne, ale prawnie – możesz nie dostać na takie coś pozwolenia.

Nie wiem, czy mógłbyś “zepchnąć ziemię z terenu planowanej drogi” nawet, jeślo nie było tam rurociągu. Konsultowałeś to z Urzędem ?.Jedno jest pewne to nie będzie tanie. Ale takie ukształtowanie terenu daje sporo możliwości aranżacji, można zrobić prawdziwa perełkę. . Musisz zgłosić się do odpowiedniej firmy . Ja od razu po zakupie działki zobaczyłem ze teren ucieka. Domowym sposobem – poziomica i żyłka wyszlo jakieś 80 cm na długości dwudziestu kilku metrów. Od razu zamówiłem chyba 5 samochodów po 120 m3. Kierunku odprowadzania wód opadowych nie zmieniłem, sąsiad, ktory jest niżej wyraził zgodę więc nigdzie tego nie zgłaszalem. No ale 80cm to nie 5m. Zastanów się nad murem oporowym, ale na to trzeba mieć zezwolenia.
Jeśli natomiast chciałbyś aby to było szybko, łatwo i przyjemnie to znajdź inną działkę.

Czyli mur wymaga pozwolenia na budowę, jak rozumiem. A można go nie dostać?
Czy ziemię można nawieźć wcześniej? Wszak to moja działka, to chyba mogę tam sobie robić, co chcę, prawda? Czy się mylę? Wykorzystaj spadek terenu i tak usytuuj dom aby np zrobić garaże w naturalnym spadku (albo piwnice). Wiem że marzenia są ważne, ale przy tak dużym spadku terenu cała inwestycja będzie kosztowna i trudna do zrealizowania. Postawienie takiego muru oporowego sprawi że sąsiednia działka będzie miała ścianę o wysokości 5 m i na pewno nie spodoba się to właścicielowi. I jak znam życie to pewnie jest jakiś przepis który skutecznie takie coś uniemożliwi. Poza tym przy takiej operacji i tak dom musiałby stać na nienaruszonej części działki, bo wybudowanie go na tak wysokim nasypie będzie wymagało jakichś zabiegów zagęszczania i umacniania gruntu. No właśnie tak a propos zagęszczania, nawet jak nawieziesz ziemi to osiadanie tak wysokiej warstwy będzie trwało latami i działka nie będzie równa. 9 arów działki to wcale nie jest mało do wyrównania

Można teren dogi planowanej wzdłuż południowej krawędzi mojej działki podnieść wraz z południem mej działki, by różnica poziomów była jak najmniejsza, czy tykanie nie swojego jest zabronione? Ale tam nikt nie mieszka ani się nie buduje.Wyrównanie różnicy 5m o których piszesz to nie taka prosta sprawa. Pomijam niemałe koszty, ale bez pozwolenia, projektów itp by się nie obyło.
Jak sobie wyobrażasz wykonanie takiej skarpy? Pionowa żelbetowa ściana?- straszne koszty. Umocniona skarpa? – stracisz powierzchnię działki.To że to Twoja działka wcale nie implikuje, że możesz robić na niej co zechcesz.
A co ta Twój pomysł wyrównywania, albo tarasowania mówi architekt? Widziała działkę? Ona powinna wiedzieć, czy na to chcesz zrobić dostaniesz pozwolenie. Moi rodzice mieli na swojej działce podobny problem, zrobili tarasowanie w ten sposób, że i z jednej i z drugiej strony działki mają skarpy (1.5-2m), ale działka i tak nie jest idealnie równa. Tobie pewnie też nie da się osiągnąć stanu idealnie równego. Ale z drugiej strony działka to nie boisko piłkarskie i spadek można bardzo ciekawie wykorzystać.

Wydaje mi się, że masz dwa wyjścia – sprzedać działkę, lub ją wytarasować, czyli na jej długości zrobić 3-4 murki oporowe wysokości do 1m tworząc na działce 4 poziomy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Post Navigation

Chciałbyś posiadać bloga? Wejdź na StartBlog.pl
X